Herní propozice

Obecně :

• Do turnaje bude přijato z kapacitních důvodů pouze maximálně dvanáct mužských týmů a šest dívčích.
  • Mimo níže uvedené výjimky se hraje podle aktuálních pravidel florbalu.
  • Kategorie Muži není omezena z hlediska úrovně účastníků. Jediným kritériem je věk - minimálně 14 let.
  • Kategorie Ženy je určena výhradně pro osoby něžného pohlaví, a to jakékoli herní úrovně. Věk taktéž minimálně 14 let.
  • Každý účastník turnaje může nastoupit pouze za jeden tým.
  • Všechny zápasy turnaje se hrají 4+1 (čtyři hráči v poli + brankář) na hřišti o rozměrech 35 x 17 metrů
  • Hrací čas: Všechny utkání turnaje se hrají 2 x 10 minut hrubého (stopuje se při brankách, vyloučeních a signalizaci rozhodčího + poslední minuta utkání).
  • Vyloučení: Ve všech úrovních turnaje se vylučuje místo dvou pouze na jednu minutu, místo pěti na 2 a místo 10 na 5.
  • Time-out: V základních skupinách nikoli, v play-off ano.
  • Za vítězství se v základních skupinách udělují tři body, za remízu jeden, za prohru nula.
  • Při nerozhodnutém stavu v play-off rozhodují samostatné nájezdy. Tři na každé straně, při shodném stavu pak následuje náhlá smrt.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo potrestat jakoukoli nedisciplínu nebo nevhodné chování narušující turnaj kontumací, popřípadě vyloučením z turnaje.

_____________________________________________________________________

Herní systém turnaje :

- Muži :

• Celkem 12 účastníků bude rozlosováno do dvou skupin po šesti týmech.
  • Ve skupinách se utká každý s každým (výhra 3, remíza 1, prohra 0  bodů).
  • Rovnou do čtvrtfinále play-off postoupí první dva týmy z každé skupiny.
  • O další čtyři čtvrtfinálová místa bude v předkole play-off bojovat zbylých osm týmů (3A vs 6B, 3B vs 6A, 4A vs 5B a 4B vs 5A).
  • Čtyři vítězové čtvrtfinále postupují do semifinále, ze kterého postupují dva vítězové do finále a dva poražené týmy hrají o bronz.
  • V případě remízy po normální hrací době (ve vyřazovacích bojích) následuje série tří nájezdů na každé straně a v případě shody i po nich náhlá smrt.

- Ženy :

• Celkem 5 účastníků v jedné skupině každý s každým (výhra 3, remíza 1, prohra 0  bodů).
  • Do semifinále play-off postoupí první tři týmy přímo, čtvrtý s pátým hrají předkolo o poslední postupové místo.
  • Vítězové semifinále postupují do finále, dva poražené týmy hrají o bronz.

• Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu propozic v případě nutnosti s ohledem na bezproblémový průběh turnaje.